آلیاژ 630

۱۷-۴PH
X5CRNICUNB17.4
۱٫۴۵۴۲
تعریف عمومی : ۱٫۴۵۴۲ فولادی ضد زنگ و ماتنزیت با  استحکام بالا و خواص ضد خوردگی و همچنین خواص مکانیکی خوب  با کاربردی وسیع در صنایع  هوا فضا ،ضنایع شیمیایی ، پتروشیمی ، کاغذ سازی ، صنایع غذائی و ساخت فلزات .
فولادهای زنگ نزن رسوب سخت شونده، آلیاژهای با استحکام بالا هستند که انعطاف پذیری و چقرمگی خوبی دارند و مقاومت خوردگی آن ها نیز بالاست. عملیات حرارتی این فولادها شامل تشکیل مارتنزیت و تمپر در دمای پایین می باشد. فولادهای رسوب سخت شونده می توانند زمینه آستنیتی یا مارتنزیتی داشته باشند. عناصری نظیر مولیبدن، مس، آلومینیم، تیتانیوم، نیوبیم و نیتروژن موجب تشکیل فازهای رسوبی در این فولادها می شوند.
فولادهای زنگ نزن PH به سه گروه مارتنزیتی، نیمه آستنیتی و آستنیتی تقسیم می شوند. یکی از انواع این آلیاژها که از گروه مارتنزیتی است آلیاژ 17-4PH که در دمای عملیات محلول سازی دارای ساختار آستنسیتی است ولی در حین سرد شدن تا دمای محیط به مارتنزیت تبدیل می شود. فولادهای PH مارتنزیتی قابلیت جوشکاری خوبی دارند. عملیات پیرسازی در محدوده 480 تا 620 درجه سانتیگراد موجب تشکیل رسوب های خیلی ریز ذرات مس می شود. استحکام تسلیم این فولاد در حالت آنیل شده 750Mpa است که پس از پیرسازی به 1200Mpa می رسد.
فولادهای PH نیمه آستنیتی به منظور افزایش شکل پذیری قبل از سخت کاری طراحی شده است. به این منظور به نام آلیاژهای با عملیات دو مرحله ای نامیده می شدند. آلیاژ 17-4PH از این دسته آلیاژ می باشند. این آلیاژها در شرایط تازه کوئنچ شده پس از محلول سازی آستنیتی هستند و بنابراین چقرمگی و انعطاف پذیری خوبی در شرایط سردکاری دارند. پس از مرحله ی دوم عملیات حرارتی یا عملیات ترمومکانیکی، فاز مارتنزیت تشکیل می شود. این آلیاژ دارای استحکام فوق العاده ای می شوند اگر کار سرد و پیرسازی هر دو انجام شوند.

X5CrNiCuNb17.4 + 1.4542 + فولاد با مقاومت مکانیکی بالا 
ساخت محورهای انتقال نیرو از فولاد 1.4542
نام ها
۱٫۴۵۴۲
۱۷-۴Pha

مورد استفاده بیشتر
صنایع کاغذ سازی – کشتی سازی – محور انتقال نیرو - قطعاتی که تحت فشار خوردگی محیطی باشند ، سوپاپ های صنایع نفتی ، سوپاپ های توربین ، شفت های پروانه ، تیغه های توربین ، دنده ، مهره ، ساختمان کابل های دریایی و ...

خواص عمومی
مقاومت خوردگی                عالی
خواص مکانیکی                  خوب
جوش پذیری                      خوب
ماشینکاری                        خوب
انعطاف پذیری                     خوب
سختی پذیری                    خوب
ویژگی های خاص
مقیاس مقاوم در برابر ۶۰۰ درجه سانتی گراد
حداکثر سختی قابل دسترسی ۵۹۰ HV
ویژگی های مکانیکی
بیشترین کاربرد
برنامه های کاربردی هوا فضا
تجهیزات پردازش شیمیایی
تجهیزات پالایش نفت و نفت
تجهیزات پردازش مواد غذایی
فلزکاری عمومی
ترکیب عناصر ( واحد عناصر به درصد جرمی می باشد ) 
Nb+ ti
Cu
P
Cr
Si
S
Fe
Mn
C
NI
0.150.45
3.0- 5.0
0.04
max
5-17.5
.0
max
0.03
max
69.91-
78.85
1.0
max
0.07
max
3.0-5.0
مقاومت به خوردگی   (PRE = 16.0 – 18.0)
با وجود مقدار کم کروم  مقاومت به خوردگی در ۱٫۴۹۲۳  در حد محیط طبیعی مانند آب شهری است  ولی با عدم وجود کلر و  نمک مقاومت به خوردگی خوبی دارد .  ۱٫۴۹۲۳ در مقابل بخار آی مقاوم میباشد .
سخت کاری
جوشکاری
۱۷-۴ph دارای قابلیت جوشکاری است و با استفاده از مواد پر کننده می توان استحکام مناسب در منطقه جوش کاری شده داشت . الزام عملیات حرارتی بعد از جوش کاری منجر به نتیجه بهتر خواهد بود .
آهنگری
۱٫۴۵۴۲ در عملیات آهنگری و فورج  گرم انعطاف پذیر بوده و قابلیت چکش خواری و فرم پذیری دارد . قبل از آهنگری میباید فولاد آنیل گردیده تا از ترک خوردن و اعتجاج جلوگیری شود .
ماشین کاری
این آلیاژ معمولاً به شکل آنیل عرضه میشود و میتوان ماشین کاری آن را با ماشین کاری آلیاژ ۳۰۴ مقایسه نمود .
مقایسه کنیم
۴۳۱  –  دارای سختی بیشتری نسبت به ۱۷-۴ph  است ولی مقاومت به خوردگی کمتری دارد .
۳۱۶ –   سختی ۳۱۶ کمتر و ماشین کاری به مراتب ارزانتری دارد ولی مقاومت به خوردگی شیمیایی بالاتر ودر مقابل  استحکام کمتری از  ۱۷-۴ph دارد .
۲۲۰۵ – دارای مقاومت به خوردگی بسیار بالا تر و استحکام کمتری از ۱۷-۴ph دارد